SMC MDUWB40TN-40DZ-M9BVM MUW Series Plate Cylinder
SMC
SKU:
MDUWB40TN-40DZ-M9BVM
Current Stock:
MUW Series Plate Cylinder
  • Available with a stroke up to 300 mm;
    Mounting Style:
    Basic Style
    Size:
    Equiv.40 Piston Area
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 40 mm
    Piston rod end type:
    Rod End Female Thread
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)