SMC MDWBF32TN-200 MWB Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
SMC
SKU:
MDWBF32TN-200
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MWB Series Cylinder With Lock Double Acting,Single Rod
  • A lock unit has been added. [New];
  • Lock can be manually operated with a hexagon wrench.; Easily mounted onto equipment;
  • Separate construction for improved ease of maintenance;
  • Holding force improved by 15%;
  • High stopping accuracy within ±1 mm;
  • Overall length reduced by 13 mm max.
  • With Auto Switch(Built-in Magnet):
    With Auto Switch
    Mounting Style:
    Rod Flange
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 200 mm