SMC MGF100-30-M9PWSBPC MGF Series Guide Table
SMC
SKU:
MGF100-30-M9PWSBPC
Current Stock:
MGF Series Guide Table
  • Low profile compact cylinder;
  • Cylinder with a large concentric guiding sleeve provides excellent eccentric load resistance
  • Bore Size:
    Bore Size 100 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)