SMC MGF40-50-M9BWMDPC MGF Series Guide Table
SMC
SKU:
MGF40-50-M9BWMDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MGF Series Guide Table
  • Low profile compact cylinder;
  • Cylinder with a large concentric guiding sleeve provides excellent eccentric load resistance
  • Bore Size:
    Bore Size 40 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)