SMC MGGLB20-75-M9NM MGG Series Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGGLB20-75-M9NM
Current Stock:
MGG Series Guide Cylinder
  • Basic cylinder with integrated guide rods in a compact configuration;
  • A linear transfer unit that achieves lateral load resistance and high non-rotating accuracy
  • Type:
    None
    Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Mounting Style:
    Basic Style
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    Stroke Adjustment Symbol:
    None
    Dual Stroke Mark:
    Without Two Stroke Mark
    Cylinder Stroke 2:
    Without Cylinder Stroke 2
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)