SMC MGJ10-10-F8BZ MGJ Series Miniature Guide Rod Cylinder
SMC
SKU:
MGJ10-10-F8BZ
Current Stock:
MGJ Series Miniature Guide Rod Cylinder
  • Overall length: 23 + Stroke mm/Width: 29 mm/Height: 14.5 mm (MGJ6);
  • Two auto switches can be mounted even for 5 strokes;
  • Integral wiring/piping to one direction;
  • Non-rotating accuracy: ±0.1°
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)