SMC
SKU:
MGPA100N-300-RN-M9PSAPC
Current Stock:
MGPA Series Compact Guide Cylinder High Precision Ball Bushing Bearing Type
  • Bore Size:
    Bore Size 100 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 300 mm
    Lock Position:
    Rod End Lock
    Manual Release Type:
    Non-locking Type
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)