SMC MGPL32TN-25Z-XC6A MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGPL32TN-25Z-XC6A
Current Stock:
MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
  • Weight reduced by up to 24% with a shorter guide rod and thinner plate;
  • Space required between the bottom of the cylinder body and your equipment is; reduced because of guide rod shortened max. 22 mm;
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 25 mm