SMC MGPL63TN-350Z MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGPL63TN-350Z
Availability:
Factory stock: 5
Condition:
New
Current Stock:
MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
  • Weight reduced by up to 24% with a shorter guide rod and thinner plate;
  • Space required between the bottom of the cylinder body and your equipment is; reduced because of guide rod shortened max. 22 mm;
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 350 mm