SMC MGPLF50TN-150Z-M9NVMAPC MGP Series Compact Guide Cylinder With Flange
SMC
SKU:
MGPLF50TN-150Z-M9NVMAPC
Current Stock:
MGP Series Compact Guide Cylinder With Flange
  • Plate side flange type added.;
  • Application Example: Delivery
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Mounting Style:
    With Flange
    Bore Size:
    Bore Size 50 mm
    Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)