SMC MGPM25-150Z-XB6 MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGPM25-150Z-XB6
Current Stock:
MGP-Z Series Compact Guide Cylinder
  • Weight reduced by up to 24% with a shorter guide rod and thinner plate;
  • Space required between the bottom of the cylinder body and your equipment is; reduced because of guide rod shortened max. 22 mm;
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    M5X0.8( 12-16)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm