SMC MGPM25TNR-100Z-M9BAZ MGP-Z Series Water Resistant Cylinders Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGPM25TNR-100Z-M9BAZ
Current Stock:
MGP-Z Series Water Resistant Cylinders Compact Guide Cylinder
  • Can be used in environments where contact with water or coolant occurs;
  • With water-resistant 2-color indication auto switch;
  • Suitable for factory machinery, food manufacturing machinery, car; washes, etc
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Thread Type:
    NPT
    Water Resistant Cylinders:
    NBR Seal (Nitrile Rubber)
    Cylinder Stroke:
    Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)