SMC MGPM32R-125Z-M9PAL MGP-Z Series Water Resistant Cylinders Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGPM32R-125Z-M9PAL
Current Stock:
MGP-Z Series Water Resistant Cylinders Compact Guide Cylinder
  • Can be used in environments where contact with water or coolant occurs;
  • With water-resistant 2-color indication auto switch;
  • Suitable for factory machinery, food manufacturing machinery, car; washes, etc
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Thread Type:
    Rc
    Water Resistant Cylinders:
    NBR Seal (Nitrile Rubber)
    Cylinder Stroke:
    Stroke 125 mm
    Auto Switch:
    Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)