SMC MGQL16-10-M9PSAPC MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQL16-10-M9PSAPC
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Port Thread Type:
    M5X0.8(12-16)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)