SMC MGQL20TN-175-XB9 MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQL20TN-175-XB9
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 175 mm
    Auto Switch:
    Without Auto Switch
    Number Of Auto Switches:
    2 pcs. Or None
    Made To Order:
    Low Speed Cylinder (10 to 50 mm/s)