SMC MGQL32-100-M9BWL MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQL32-100-M9BWL
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
  • Bearing Type:
    Ball Bushing Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 32 mm
    Port Thread Type:
    M5X0.8( 12-16)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)