SMC MGQM12-20-Z76L MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQM12-20-Z76L
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
    Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Auto Switch:
    Reed Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC4~8V