SMC MGQM25-50-M9BWSDPC MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQM25-50-M9BWSDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    M5X0.8( 12-16)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)