SMC MGQM25TN-150-M9NWV MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQM25TN-150-M9NWV
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
    Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 150 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)