SMC MGQM80-50-A96L MGQ Series Compact Guide Cylinder
SMC
SKU:
MGQM80-50-A96L
Current Stock:
MGQ Series Compact Guide Cylinder
  • Suitable for stopper and lifter in the conveyor line
  • Bearing Type:
    Slide Bearing
    Bore Size:
    Bore Size 80 mm
    Port Thread Type:
    M5X0.8( 12-16)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Auto Switch:
    Reed Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC4~8V