SMC MGZL63-100-Y69BL MGZ Series Non-rotating Double Power Cylinder
SMC
SKU:
MGZL63-100-Y69BL
Current Stock:
MGZ Series Non-rotating Double Power Cylinder
  • Mounting Style:
    Transaxial foot style
    Bore Size:
    Bore Size 63 mm
    Port Thread Type:
    Rc or M5X0.8
    Coil Scraper:
    Without no Coil scraper
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)