SMC MHL2-32TNDZ-M9PSDPC MHL2-Z Series Wide Type Parallel Style Air Gripper
SMC
SKU:
MHL2-32TNDZ-M9PSDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
    Bore Size:
    32 mm
    Port Thread Type:
    NPT
    Opening/Closing Stroke[mm]:
    10:20 mm, 16:30 mm, 20:40 mm, 25:50 mm, 32:70 mm, 40:100 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)