SMC MIS20-10D1-M9B MIS Series Escapements Single Finger Type
SMC
SKU:
MIS20-10D1-M9B
  • Bore Size:
    20 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Stroke:
    Stroke 10 mm
    Finger Option:
    Tapped On Upper And Lower Faces
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)