SMC MIS8-10D-M9NL MIS Series Escapements Single Finger Type
SMC
SKU:
MIS8-10D-M9NL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
  • Bore Size:
    8 mm
    Stroke:
    Stroke 10 mm
    Finger Option:
    Basic Type(Standard Type)
    Stroke Adjuster:
    No
    Scraper:
    No
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)