SMC MIS8-10DAS-M9PSBPC MIS Series Escapements Single Finger Type
SMC
SKU:
MIS8-10DAS-M9PSBPC
  • Bore Size:
    8 mm
    Stroke:
    Stroke 10 mm
    Finger Option:
    Basic Type(Standard Type)
    Stroke Adjuster:
    Yes
    Scraper:
    Yes
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)