SMC ML1C25G-500-M5PL ML1C Series Mechanically Jointed Hy-rodless Cylinder With Brake
SMC
SKU:
ML1C25G-500-M5PL
Current Stock:
ML1C Series Mechanically Jointed Hy-rodless Cylinder With Brake
  • Brake mechanism has been compactly integrated into the slide table;
  • Enables intermediate stops
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 500 mm
    Stroke Adjusting Unit Symbol:
    Without Adjustment Unit On Both Sides
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)