SMC MTS16-75M-M9BSAPC MTS Series Precision Cylinder
SMC
SKU:
MTS16-75M-M9BSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MTS Series Precision Cylinder
  • Precision cylinder with internal guide function
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 75 mm
    End Lock:
    None (Standard)
    Piston rod end type:
    Rod End Male Thread
    Piping Direction:
    Standard Piping Type
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)