SMC MXF16-50-M9PWMAPC MXF Series Low Profile Slide Table
SMC
SKU:
MXF16-50-M9PWMAPC
Current Stock:
MXF Series Low Profile Slide Table
  • Parallel design of guide and cylinder creates a slim and compact slide
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 50 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)