SMC MXH10-30Z-M9B MXH-Z Series Compact Slide
SMC
SKU:
MXH10-30Z-M9B
Current Stock:
MXH-Z Series Compact Slide
  • Allowable moment Improved by up to 240%;
  • With new high rigidity linear guide; Allowable moment improvement illustrated below;
  • Piping is possible in 3 directions
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)