SMC MXH10-30Z-M9PM MXH-Z Series Compact Slide
SMC
SKU:
MXH10-30Z-M9PM
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXH-Z Series Compact Slide
  • Allowable moment Improved by up to 240%;
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)