SMC MXH10-60Z-M9PWMAPC MXH-Z Series Compact Slide
SMC
SKU:
MXH10-60Z-M9PWMAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXH-Z Series Compact Slide
  • Allowable moment Improved by up to 240%;
  • Bore Size:
    Bore Size 10 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 60 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)