SMC MXH20-40Z-M9BL MXH-Z Series Compact Slide
SMC
SKU:
MXH20-40Z-M9BL
Current Stock:
MXH-Z Series Compact Slide
  • Allowable moment Improved by up to 240%;
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 40 mm
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)