SMC MXH20-40Z-M9PWSAPC MXH-Z Series Compact Slide
SMC
SKU:
MXH20-40Z-M9PWSAPC
Current Stock:
MXH-Z Series Compact Slide
  • Allowable moment Improved by up to 240%;
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 40 mm
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)