SMC MXJ16-10Z MXJ-Z Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXJ16-10Z
Condition:
New
Current Stock:
MXJ-Z Series Air Slide Table
  • Compact, Lightweight Height: 18 mm, Width: 34 mm, Weight: 267 g ; (MXJ, 12, 30 mm stroke);
  • High Precision; High-precision linear guide Mounted; Traveling parallelism: 0.005 mm, Mounting parallelism: 0.03 mm;
  • Auto switch and adjuster can be mounted on the same side;
  • Short pitch mounting is possible
  • Bore Size:
    16 mm
    Symmetric:
    Standard Type
    Stroke:
    Stroke 10 mm