SMC MXJ4-10-M9P MXJ Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXJ4-10-M9P
Current Stock:
MXJ Series Air Slide Table
  • Traveling parallelism: 0.005 mm;
  • Height: 10 mm/Width: 20 mm/Length: 43 mm (MXJ4)
  • Bore Size:
    Bore Size 4.5 mm
    Symmetric:
    Standard Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 10 mm
    Adjuster Option:
    None
    Functional Option:
    None
    Switch Rail:
    With Magnet And Switch Rail
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)