SMC MXJ8-20-M9PMAPC MXJ Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXJ8-20-M9PMAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXJ Series Air Slide Table
  • Traveling parallelism: 0.005 mm;
  • Height: 10 mm/Width: 20 mm/Length: 43 mm (MXJ4)
  • Bore Size:
    Bore Size 8 mm
    Symmetric:
    Standard Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Adjuster Option:
    None
    Functional Option:
    None
    Switch Rail:
    With Magnet And Switch Rail
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)