SMC MXQ12A-75ZA-M9PMDPC MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
SMC
SKU:
MXQ12A-75ZA-M9PMDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model; 0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Body Option:
    Both Sides Piping Type
    Stroke:
    Stroke 75 mm
    Adjuster Option:
    Extension End Metal Stopper With Bumper + Retraction End Metal Stopper With Bumper
    Functional Option:
    Without Option
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)