SMC MXQ12L-100ZB MXQ Series Air Slide Table Height interchangeable type
SMC
SKU:
MXQ12L-100ZB
Current Stock:
MXQ Series Air Slide Table Height interchangeable type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model; 0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 12 mm
    Body Option:
    Symmetric
    Stroke:
    Stroke 100 mm