SMC MXQ20B-150ZA-M9PWSDPC MXQB Series Air Slide Table Low Thrust With High Rigidity Type
SMC
SKU:
MXQ20B-150ZA-M9PWSDPC
Current Stock:
MXQB Series Air Slide Table Low Thrust With High Rigidity Type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model;?0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Body Option:
    Low Thrust With High Rigidity Type Standard Type
    Stroke:
    Stroke 150 mm
    Adjuster Option:
    Extension End Metal Stopper With Bumper + Retraction End Metal Stopper With Bumper
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)