SMC MXQ20B-75ZH MXQB Series Air Slide Table Low Thrust With High Rigidity Type
SMC
SKU:
MXQ20B-75ZH
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXQB Series Air Slide Table Low Thrust With High Rigidity Type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model; 0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Body Option:
    Low Thrust With High Rigidity Type Standard Type
    Stroke:
    Stroke 75 mm