SMC MXQ25A-10Z3 MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
SMC
SKU:
MXQ25A-10Z3
Current Stock:
MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model; 0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 25 mm
    Body Option:
    Both Sides Piping Type
    Stroke:
    Stroke 10 mm