SMC MXQ8-40C-M9BWMAPC MXQ Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXQ8-40C-M9BWMAPC
Current Stock:
MXQ Series Air Slide Table
  • Integration of the guide rail and the table;
  • Uses a recirculating linear guide for high rigidity and high precision
  • Bore Size:
    Bore Size 8 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Symmetric:
    Standard Type
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 40 mm
    Adjuster Option:
    Double Metal Stopper
    Functional Option:
    Standard
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)