SMC MXQ8A-50ZD-A93L MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
SMC
SKU:
MXQ8A-50ZD-A93L
Current Stock:
MXQA Series Air Slide Table Double Ported Type
  • Reduced in height: 10% reduction (27 mm: Existing model 30 mm);
  • Product weight: 22% reduction (298 g: Existing model 380 g);
  • Allowable kinetic energy: 64% improvement (0.09 J: Existing model;?0.054 J)
  • Bore Size:
    Bore Size 8 mm
    Stroke:
    Stroke 50 mm