SMC MXQ8L-30-M9BWL MXQ Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXQ8L-30-M9BWL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXQ Series Air Slide Table
  • Integration of the guide rail and the table;
  • Uses a recirculating linear guide for high rigidity and high precision
  • Bore Size:
    Bore Size 8 mm
    Port Thread Type:
    M Thread,Rc
    Symmetric:
    Symmetric
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 30 mm
    Adjuster Option:
    None
    Functional Option:
    Standard
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)