SMC MXQR6-10C-M9BWL MXQR Series Air Slide Table Reversible Type
SMC
SKU:
MXQR6-10C-M9BWL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXQR Series Air Slide Table Reversible Type
  • Integrated guide rail and table;
  • Adoption of recirculating linear guide realized high rigidity and high accuracy;
  • Installation compatibility with the series MXQ ;
  • Shock absorber also available for 6;
  • Soft type / short stroke type shock absorber (RJ) can be mounted
  • Bore Size:
    Bore Size 6 mm
    Port Thread Type:
    6- 16:M Thread
    Adjuster position set at the time of shipment:
    Right
    Stroke:
    Stroke 10 mm
    Adjuster Option:
    Extension Stroke End Adjuster (Metal Stopper) + Retraction Stroke End Adjuster (Metal Stopper)
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)