SMC MXS16-20AS-M9BWSDPC MXS Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXS16-20AS-M9BWSDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Adjuster Option:
    Extension end adjuster
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)