SMC MXS16-20B-M9NMDPC MXS Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXS16-20B-M9NMDPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 20 mm
    Adjuster Option:
    Double Absorber
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)