SMC MXS16L-40A-M9PSAPC MXS L Series Air Slide Table(Symmetric Type)
SMC
SKU:
MXS16L-40A-M9PSAPC
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXS L Series Air Slide Table(Symmetric Type)
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 40 mm
    Adjuster Option:
    Double end adjuster
    Auto Switch:
    Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)