SMC MXS20-100AT-M9PWL MXS Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXS20-100AT-M9PWL
Availability:
Contact us to confirm availability and lead times.
Condition:
New
Current Stock:
MXS Series Air Slide Table
  • Integrated with a worktable in a compact manner;
  • An air slide table that is ideal for precision assembly work;
  • High rigidity and high accuracy;
  • Compact and lightweight;
  • Bore Size:
    Bore Size 20 mm
    Port Thread Type:
    M Thread( 6~ 16),Rc( 20~ 25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Adjuster Option:
    Retraction end adjuster
    Functional Option:
    Standard
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)