SMC MXW16-100-M9PWZ MXW Series Air Slide Table
SMC
SKU:
MXW16-100-M9PWZ
Current Stock:
MXW Series Air Slide Table
  • This table unit is compatible with a long stroke using a linear guide;
  • Table rigidity is constant throughout entire stroke
  • Bore Size:
    Bore Size 16 mm
    Port Thread Type:
    M Thread(?8~?16)),Rc(?20~?25)
    Cylinder Stroke:
    Standard Stroke 100 mm
    Option:
    Standard (With Urethane Bumper)
    Auto Switch:
    2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)